THE CURE - Songs Of A Lost World
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Popradskou NYMPHU jsme tu naposledy obdivovali před téměř deseti lety. Mluvilo se o ní jako o velkém příslibu do budoucna. To jejich poslední, v současné době posmrtná, nahrávka v mnohém naplňuje. Jestliže „Moan“ trpělo hodně na dětské nemoci, hlavně co se zvuku týče, „Time For Memories“ je logickým pokračovatelem progresivně - metalové nahrávky z minulosti a nese s sebou i spoustu chyb. Až egocentricky aranžovaná a velmi propracovaná basová linka tu plní velmi výraznou roli a na ní se nabalují kytary, klavír, metalové skřehotáky, ženské vokály, syntezátory. Mohl bych jen zopakovat z deset let staré recenze, že basa tu hraje hodně na sebe a nikoliv pro celek. Motivy i nálady se rychle mění, NYPHA se vás snaží neustále překvapovat, bohužel to začíná být po chvilce až únavné a příliš překombinované. Hotová přehlídka téměř všech metalových žánrů. Snaha o přílišnou rozmanitost tu často ruší či zabíjí atmosféru a rozbíjí skladby. Najdou se tu mnohá opravdu moc hezká, krásně aranžovaná místa, ale jako celek album nefunguje. Kdyby mě tato nahrávka zastihla před dvaceti lety, asi bych z ní byl naprosto nadšený, v současnosti jde spíše o progresivně - metalové retro, které dá vzpomenout na kořeny metalu pro brejlaté intelektuální máničky.
6 / 10
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Bilanční a v rámci možností i moderní album zároveň. Typičtí BODY COUNT místy výrazně oživení působením hostů. Album sotva překvapí něčím neotřelým, ale dá se mu odolávat jen do prvního výkřiku "madafaká". Pak už je to zase všechno zpátky v 90's.
Faust a spol. tentokrát více přitlačili na pilu a natočili o poznání méně přátelskou desku. Více black metalu a méně zjemňujících prvků. I tak je materiál pěkně diversifikovaný, jen je méně přístupný a chybí mu ona zpěvnost, vzletnost a naléhavost.
Čistý death/doom. Špinavý, jeskynním marastem až po krk nasáklý. Ale také spíše jednoduchý, držící se jako klíště žánrových standardů bez nejmenší ochoty alespoň základně experimentovat. Co mu však nechybí, je tolik potřebná neotesanost a hrubozrnnost.
Nejvíce přístupná deska GAEREA. Portugalci sice stále preferují rychlá tempa, ale materiál zároveň různě zahlazují, kudrnatí a zjemňují. A vesele do něj integrují jeden post-metalový prvek za druhým. Black metal pro masy, nicméně velmi pěkně složený.
(Raw) blackmetalový projekt z pokojíčku se vším všudy. Tentokrát za materiálem stojí osoba pohlaví něžného. Slyším za tím trochu SATANIC WARMASTER, SARGEIST, ORDER OF NOSFERAT a nebo také WINTER LANTERN. Jednoduchá, leč dobře poslouchatelná deska.
Debutové album hardcore kapely, která je složena ze členů ve svém žánru vyhlášených švédských skupin OUTLAST a VICTIMS. Dvacet minut nekompromisního nátěru brousícího až do oblasti crustu.